Кои се најбрзите модели на секој производител (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Откако на интернет се појави интересно видео за најпопуларните автомобили во секоја од земјите ширум светот на интернет се појави уште едно интересно видео во кое се прикажани најбрзите модели на секој производител.

Овој пат видеото е објавено од страна на британскиот магазин carwow. Истото трае 13 минути и е објавено на нивниот YouTube канал.

Mini GP е најбрзиот автомобил на овој британски производител. Kia Stinger GTS кој под хаубата располага со 3,3 литарски twin-turbo мотор е најбрзиот автомобил на јужнокорејскиот бренд. Очекувано, Giulia Quadrifoglio е најбрзиот автомобил на Alfa Romeo, a благодарение на 3,0 литарскиот twin-turbo V6 мотор, MC20 кој беше претставен минатата година е најбрзиот модел на Maserati.

Кои се останатите најбрзи автомобили по производител погледнете на видеото во продолжение.

Некои без проблеми може да „дигнат“ 200 км/ч. Кои можат и повеќе. Погледнете го видеото.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK