Како во Русија се тестираат теренците? Погледнете го видеото

ОБЈАВЕНО НА:

Во Русија возилата мора да бидат поиздржливи отколку оние кои се продаваат во другите земји. Причината за тоа се долгите и студени зими како и крајно екстремните услови во кои се возат.

На интернет се појави 60 минутно видео на кое група на луѓе тестираат теренци во екстремно окружување истражувајќи ги нивните можности.

Главната улога во видеото ја имаат Subaru Forester, Mercedes G500, Toyota Prado 120, Toyota Prado 70, TLC 200, Lada Niva и UAZ.

Видеото можете да го погледнете во продолжение.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK