(Видео) Се снимаше како вози 160 км/ч. па излета од автопат

Кенет Хофлер од Конектикат, САД, ја направи глупоста на својот живот.

Овој 23 годишно момче стана познат во Светот откако се снимал како вози 160 км/ч, а потоа снимајќи се излета од автопатот I-95.

На видеото прикажано во продолжение ќе видите како ова лудо момче губи контрола при исклучување од автопатот, но за негова среќа, помина без сериозни повреди.

Сепак против ова момче веќе е покренато обвинение за опасно возење, но при претрес во автомобилот му било пронајдено 30 грама марихуана.