(Видео): Најава на новиот Golf VII фејслифт

ОБЈАВЕНО НА:

Обновениот Golf VII доаѓа со мали визуелни промени, меѓу кои се благо изменет изглед на браникот, дотерани светла со опција за целосно ЛЕД технологија, нов дизјан на алуминиумските тркала, и трапезоидна издувна цевка.

Најмногу измени ќе има во внатрешноста, каде ќе биде дотеран воланот, ќе им аопција за диготален кокпит и 9,5 инчен „тач скрин“ екран. Се очекува и хед-ап дисплеј, а се наведува дека цената на моделот треба да биде иста во однос на актуелниот модел.
Ќе има и модифицирано наслонување, подобрени возни својства и унапреден комфор.

https://youtu.be/OXDv9n82xO4

https://youtu.be/Gilwqrsqzfo

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK