(ВИДЕО) Kако изгледа забрзувањето на Manhart BMW M8 Competition

Тимот на AutoTopNL со ново, адреналинско видео го привлече вниманието на љубителите на автомобилизмот, особено оние фанатици на BMW.

Главната улога во видеото ја има BMW M8 Competition MANHART. Овој супермоќен автомобил распоалга со 4,4 литарски V8 BiTurbo мотор со 823 КС. Од видеото може да се забележи дека до стотка забрзува за 2,9 секунди додека пак максималанта бризна изнесува нешто над 300 км/ч.

Во адреналинското видео можете да уживате во рподолжение.