Во Русија патентираа мистериозно крос купе (ФОТО)

ОБЈАВЕНО НА:

Интересни скици, публикувани на сајтот на руската канцеларија за патенти го привлекоа вниманието. Авторот на автомобилот кој е подолу на фотографиите е Андреј Игоревич Кирилов,  но оваа информација не фрла светлина ниту на потеклото на производот, ниту на натамошната судбина.

Купето е доста интересно и наликува на концепциски автомобил со невообичаен заден браник, широко и ниско тело, импресивни тркала во боја и мат, што го покажува и неговиот офроуд карактер.

Задниот браник има вградени издувни цевки, што зорува за присуство на мотор со внатрешно согорување, а не на електричен погонски систем. Шематското лого е само способно и е оформено како амблем на Fеrrаri или Pоrsсhе.

Другото што се гледа од надворешниот дел е закосениот пкрив, нестандардните рачки на вратите, тесни и долги надворешни ретровизори и силно наклонети предни колони. Дали овој патент ќе биде почеток на производството на новиот руски автомобил, останува да се види.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK