Вистинско насладување: Парада на возила на Lamborghini (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Сингапур ја имаше честа да биде домаќин на голема парада на која беа презентирани многу автомобили од марката Lamborghini. Се работеше за рекордна бројка од дури 122 автомобили. Ова беше огромна чест за Сингапур со оглед на тоа што по повод 50-годишнината од Lamborghini во Јапонија имаше помал број на возила.

Поголемиот дел од возилата беа произведени после 2000-тата година, а се работеше за моделите Aventador и Gallardo.

Покрај тоа имаше и водила од ултраекслузивните модели на Lamborghnini Sesto Elemento и Reventon. Погледнете!

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK