Удрил мотоциклист, па бегал туркајќи го мотоциклот неколку километри (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Секој може да биде учесник во сообраќајка, понекогаш дури и со повредени лица. Но, притоа треба да им се помогне на повредените, а добро е да се направи и увид во самата ситуација. Но, некогаш тоа не е така, па учесниците сакаат што побрзо да „избегаат“ од местото на случувањето.

Возач на автомобил на еден автопат во САД забележал сив миниван под кој имало многу искри. Сепак, додека размислувал да го одведе возачот за „дефект“ на неговиот автомобил, кога го претекнувал имал што да види.

На хаубата на Hondа Odyssey се наоѓала уште една Honda, мотоцикл CBR кој комбито, очигледно претходно го удрил. Возачот одзади налетал на мотоциклист и притоа го отфрлил од моторот.

Среќа во несреќа е дека возачо на мотоциклистот минал само со полесни повреди додека возачот на миниванот побегал од местото на судирот со мотоциклистот со за него „нечепната“ предница од возилото. Полицијата, успеала да го уапси веќе следниот ден.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK