Skoda има конкурент за Audi Allroad

ОБЈАВЕНО НА:

Обновената Skoda Superb ќе добие СУВ верзија Scout што ќе биде првпат во историјата на овој модел. Тоа станува јасно од информациите публикувани од страна на компанијата, а при претставувањето е покажана и луксузната модификација Laurin & Klement.

Во понудата на Superb веќе има слична верзија под името Outdoor. Комбито со преден и двоен пренос од оваа серија се одликува со заштитен „појас“ од безбојна пластика, но клиренсот е еднаков на оној кај „нормалниот“ лифтбек.

Модернизираниот Superb ќе биде претставен на 23 мај. Флагманот на Skoda ќе добие матрични LED фавори, кои ќе го сменат својот светлосен зрак согласно податоците од две камери на предносто стакло, за да не ги заслепат возачите во спротивна насока.

Стоп светлата ќе се здобијат со „трасирачки“ трепкачи.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK