Резервирајте си супер електричен SUV за само 14.000 денари

ОБЈАВЕНО НА:

За само 250 американски долари или речиси 14 илјади денари имате можност да резервирате електричен SUV кој доаѓа како конкурент на моделот Y на Tesla.

Станува збор за Fisker Ocean, електричен SUV кој ќе се комерцијализира во текот на 2022 година кога ќе започне и испораката на сите оние кои во меѓувреме ќе направат нарачка.

Покрај депозитот од 250 долари за нарачка, можете да започнете да го исплаќате ова возило и на месечно ниво, а месечната рата изнесува 379 долари. При тоа вкупната цена изнесува 40 илјади долари.

Fisker Ocean располага со два електромотори, акумулаторен блок со капацитетот од 80 kWh и може да помине 480 км со едно полнење.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK