Oд Hyundai се пофалија со Kona Iron Man (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Hyundai Motor откри детали за специјалната верзија Iron Man на компактниот СУВ модел Kona за време на Comic-con 2018 во Сан Диего и објави дека автомобилот ќе биде со лимитиран тираж и ќе се изработува само по нарачка.

Како што вели името на новата лимитирана серија на Kona, која ќе биде само со порачување кое ќе се одвива во декември, нејзините дизајн и стилистика (внатрешно и надворешно) се потчинети на идејата на визијата на костумот на железниот човек.

Во внатрешноста на автомобилот особен впечаток дава специјалното нови дневни светлини, специјалните визуелни мотиви на таванот и предниот капак, како и уникатните за серијата 18-инчни бандажи и тематски контрастна боја.

Внатрешноста на Hyundai Kona Iron Man се одликува со специјално доработен инструментална табла, уникатна опрема за рачката, специјална верзија на дисплејот на главниот екран, уникатна таписерија и друго.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK