Обновената Porsche Panamera со нов рекорд на Нирбургринг (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Во наредните неколку недели се очекува Porsche да ја претстави и официјалноа подновената Panamera, а во меѓувреме овој модел постави нов рекорд на култната Нирбургирнг патека.

Иако делумно под маска, овој модел, поточно Turbo S верзијата успеа да извози еден круг за време од 7:29.81 минути.

Тоа значи ов рекорд во категоријата на “executive cars”, категоријата во која спаѓа овој модел.

Инаку подновената Panamera од претходно е познато дека доаѓа со модифицирани предни и задни светла, браници, а тука е и новиот дифузр како и модификуваната внатрешност.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK