Новата генерација на BMW X5 доаѓа годинава

ОБЈАВЕНО НА:

Од BMW веќе дадоа официјална потврда дека следната генерација на Х5  ќе се појави пред завршувањето на 2018 година. Уште нема точен датум за презентација на возилото, но јасно е дека тоа ќе биде во некој од последните три месеци.

Информацијата беше објавена од страна на шефот на компанијата, Харалд Кругер.

Тој коментираше дека компанијата од Баварција веќе донела одлука да го пропушти фејслифтот на сегашниот Х5 и да премине директно кон нова генерација, која ќе се базира на актуелната платформа на фирмата CLAR.

До крајот на 2018 година ќе видиме еден нов Х предлог од брендот, а се работи за Х7, кој се најде на производствената линија во текот на минатата есен.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK