Fiat ја покажа специјалната верзија на Panda Waze (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Од FIAT е објавена информација поврзана со новата специјална верзија на најпродаваниот модел Panda, а основен акцент е ставен на тематското исполнување Waze за компактниот модел.

Panda Waze е првото возило во сегментот, кај кое навигацискиот систем Waze е интегриран со апликацијата Panda Uconnect, која им дава можност да работат заедно, а префрлањето се случува со само еден допир на екранот на мобилниот телефон.

Апликацијата за мобилни телефони Waze предлага не само навигациска услуга, туку и известувања за сообраќајот во реално време врз база на информацијата од другите корисници на апликации, како и податоци за цената на горивата и други.

Fiat Panda Waze е развиена на база на нивото на исполнување на Cross на амблематичното за италијанскиот брнд. Доаѓа со специјални амблеми, 15-цолови бандажи, Bluetooth радио, специјален држач за мобилен телефон, систем за набљудување на воздухот во гумите…

Придвижувањето е доверено на 1.2 литарски бензин мотор со максимална моќност од 69 коњски сили.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK