Еве што Mercedes му одговори на BMW за “ноќта на вештерките“

ОБЈАВЕНО НА:

Во пресрет на денот на вештерките, BMW на својот Twitter профил објави фотографија со провокативен опис. “Оваа ноќ на вештерките секој автомобил може да се облече како својот омилен суперхерој”.

Сепак и Mercedes не останаа без одговор. Тие на твитот на BMW одговорија со провокативна констатација: “Тоа е навистина страшен костум! Особено радијаторот”.

Оваа порака од Mercedes веднаш стана хит на социјалната мрежа, а останува да видиме дали BMW ќе им одговор на ова.

BMW Mercedes

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK