Добил затворска казна од 14 месеци поради возење на едно тркало

ОБЈАВЕНО НА:

Еден 21 годишник од Малезија доби висока, 14 месечна казна поради возење на едно тркало со својот мотоцикл на јавна сообраќајница.

Станува збор за Адзрул Аџман кој покрај затворската казна доби и парична во висина од нешто над илјада евра.

Судот во оваа азијска земја го прогласи за виновен по обвинението за загрозување на безбедноста во сообраќајот. При тоа против Аџман сведочеа и пет сведоци, а во него прилог не одеше и фактот што во јуни минатата година беше казнет со 400 евра поради учество во илегални трки.

 

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK