Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio главна ѕвезда во филмот “6 Underground” (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio e главната ѕвзеда во филмот “6 Underground” чија премиера е закажана за 13 декември на Netflix.

Како најава на филмот Alfa Romeo USA, американската дивизија на италијанскиот производител на својот YouTube канал објави кратко видео со перформансите на овој автомобил во филмот.

Инаку оваа спортска изведба на Giulia располага со 510 КС и е најмоќната во понудата, а во филмот доаѓа во зелена Emerald боја.

https://youtu.be/9vo3dRndA3I

Што се однесува до самиот филм, истиот е режиран од Мајкл Беј кој се јавува и како продуцент заедно со Јан Брус, Дејвид Елисон, Дана Голдберг и Дон Гранџер. Главните улоги во филмот припаѓаат на Рајан Рејнолддс, Меланија Лорент, Мануел Гарсија Рулфо, Адриа Арјона, Кореј Хокинс и Бен Хардли.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK