Ако решите да скијате дома: Ова се цените во центрите во Македонија

ОБЈАВЕНО НА:

Македонците милуваат да скијаат надвор од државава и покрај тоа што и нашите планини изобилуваат со одлични услови за скијање, санкање и бординг. Маврово, Попова Шапка, Пелистер се најпознатите скијачки центри кај нас. Ако решите сезонава да останете во Македонија и тука да ги минете празниците, и да заминете на чист воздух, еве ги цените на билетите за скијање.

И во Маврово веќе има доволно снег за скијање, и за овој предновогодишен викенд ски картите ќе бидат со следните цени:
* Еднодневна возрасна ски карта – 800 денари
* Еднодневна детска ски карта – 500 денари
* Полудневна возрасна ски карта – 500 денари
* Полудневна детска ски карта – 400 денари
* Билет за искачување со двосед жичарата – 300 денари.

Според информациите од скијачкиот цента „Заре Лазаревски“ во Маврово овој викенд ќе работат:
– Жолт ски лифт
– Детски ски лифт
– Еден од сврзните ски лифтови
– Галички 1 ски лифт
– Галички 2 ски лифт

Но, ако имате можност да заминете на Попова Шапка или Пелистер исто така ќе имате шанса добро да си поминете.

Споредете ги цените со оние во Бугарија

Ова се цените за овие два ски центри (Попова Шапка и Пелистер) за оваа зима.

Попова Шапка цени.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK