Заврши сезоната за Роси – скрши нога на мотокрос

ОБЈАВЕНО НА:

Ако се точни извештаите, тогаш веројатно е завршена сезоната за Валентино Роси. Тој се здобил најверојатно со скршеница на ногата на инцидент на мотокрос.

Роси се наоѓа во Урбино во болница, а според известувањето на медумите се очекува во текот на ноќта да му биде извршена и операција на десната нога.

Засега нема никаква потвррда од тимот на Yamaha. Роси во моментов е на четвртото место во Мото ГП класата.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK