Промоција на 15 јануари: Mercedes G-класа како од Џурасик парк (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

На средина од јануари ќе биде промовирана новата G-класа, која ќе има свое враќање на сцената после цели 35 години. За таа цел Mercedes веќе го „облече“ возилотo од G-класа од 1979 година со дизајн кој потсетува на филмот „Џурасик парк“. Целта е да бидат привлечени вљубениците во автомобилите и тие да реагираат на моделот.

Од Daimler се решени да ја вратат на сцена G-класата, а тимот на дизајнери на чело со Гордон Вагнер ја задржува карактеристичната форма на првото поколение на моделот.

Најголемиот дел од работите се според постариот модел. Има огромни огледала и врати кои се сплескани. Новата G-класа е изработена од AMG, а ќе се произведува од Magna во Грац во Австрија.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK