Ова е новиот Nissan Qashqai

ОБЈАВЕНО НА:

Nissan ја претстави најновата верзија на својот популарен кросовер Qashqai. Обновениот модел се одликува со нов дизајн, напредни технологии и ново ниво на опрема. Една од најзабележливите промени е ажурираната надворешност, со дизајнерски елементи и остри линии околу решетката и целосно нов светлосен потпис позајмен од електричниот Ariya.

Истите промени ги забележуваме и во задниот дел, иако иновациите таму не се толку агресивно изразени. Nissan нуди ново ниво на опременост N-Design што вклучува делови од долниот дел од каросеријата во боја на каросеријата под вратите и лакови на тркалата, како и целосно нови тркала од 20 инчи.

Внатре, внатрешноста на Qashqai добива освежен дизајн со нови материјали за различни нивоа на опременост и можност за Google Services. Ова обезбедува пристап до Google Maps и им овозможува на сопствениците да пристапат до нивните омилени локации откако ќе влезат во нивната сметка.

Под хаубата, Qashqai ги задржува погонските единици од својот претходник, вклучувајќи две варијанти на бензинец од 1,3 литри – едната со 140 КС, а другата нуди 158 КС, со опција за комбинирање со автоматски менувач Xtronic или конфигурации со погон на сите тркала.


Дополнително, моделот E-Power располага со систем од 190 КС кој комбинира електричен погон со бензински мотор кој делува како генератор, а силата се испраќа до предните тркала преку постојано променлива трансмисија.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK