Калифорнија со нов електричен адут – доаѓа Alpha Ace Coupe (Фото + Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

По Tesla, Калифорнија добива уште еден адут. Станува збор за Alpha Motor Corporation кој го претстави својот Ace Coupe модел.

Toa e мал електричен автомобил во ретро дизајн кој според пишувањата на американските медиуми на пазарот би можело да се појави во 2023 година.

Производителот потврди дека должината на овој модел изнесува 418 cm, висината 145 cm, тежината 1630 kg додека пак капацитетот на багажниот простор изнесува околу 400 литра

До стотка забрзува за околу шест секунди додека автономијата со полна батерија изнесува 400 км.

Alpha Ace Coupe

Toa e мал електричен автомобил во ретро дизајн кој според пишувањата на американските медиуми на пазарот би можело да се појави во 2023 година.

 

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK