Кабрио изведбата на BMW Серија 8 премиерно во Лос Анџелес

ОБЈАВЕНО НА:

Во рамките на ноемврискиот саем за автомобили во Лос Анџелес, BMW премиерно ќе ја претстави кабрио изведбата на серија 8.

Иако веќе неколку месеци германскиот производител го тестира прототипот на овој модел, а при тоа на интернет се појавија неколку фотографии од маскираниот автомобил, сепак не се познати многу информации околу овој модел.

Она што се знае е дека во понудата овој кабриолет ќе биде понуден со по еден бензински и дизелски мотор. 4.4 литарскиот бензински V8 мотор ќе располага со 523 КС, а до 100ка забрзува за само 3.7 секунди. Другиот 3.0 литарски дизелски мотор располага со 315 КС, а до 100ка забрзува за само 4.9 секунди.

Оваа изведба следува откако претходно германскиот производител по 19 години пауза ја претстав%B

Следете не и на:

24AUTO NETWORK