The INFINITI Q Inspiration Concept will make its debut on January 15 at the 2018 North American International Auto Show in Detroit. It is the first manifestation of INFINITI’s new form language for an era of advanced powertrains and presents a design vision for vehicles in this segment.

A7 добива голема конкуренција во новото Infiniti

ОБЈАВЕНО НА:

Саемот за автомобили во Детроит ќе биде местото каде што Infiniti ќе има можност да го претстават новиот модел Q Inspiration Concept. Овој прототип ќе биде најава на нов седан флагман којшто ќе биде изработен од оваа компанија, а воедно ќе биде и најава за новитетите во областа на дизајнот.

Главниот дизајнер на Infiniti, Карим Хабиб открива дека идејата на проектот била да се искористат традиционалната архитектура на седан и да ја доведат до следниот степен на еволуцијата.

Според она што може да се види престижниот јапонски бренд подготвува сериозна конкуренција за Audi A7, а како главна причина за ова е линијата што се спушта на задниот дел од купето.

Засега нема никакви технички детали за моделот, но се зборува дека формата на каросеријата ќе биде со со краток преден капак и издолжена кабина.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK