Саем за автомобили во Нови Сад: Колекционерството посилно од епидемијата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ОБЈАВЕНО НА:

На централниот плоштад во Нови Сад и оваа година се собраа вљубениците во колекционерските маети на четири тркала на третиот „Саем на автомобилчиња“.

И покрај летните горештини плоштадот „Слобода“ беше окупиран од голем број на посетители кои дошле за да ги погледнат изложбените примероци на автомобилчиња, кои биле изложени  од повеќе од 20 колекционери. Воедно можеле да ја погледнат и изложбата на олдтајмери и специјализирани машини кои ги користат комуналните служби, пожарникарите и полицијата.

Овогодишната манифестација требаше да биде уште посодржајна, но во разновидноста на полудата се заплетка епидемијата со коронавирусот, па оттаму овогодишната изложба на мали автомобили минала во знакот на предупредување за одржување на дистанца и други мерки на безбедност поврзани за ширење на болеста.

Авто-мото клубот „Ветеран“ на плоштадот ги донел своите миленици на „четири тркала“, а меѓу нив биле и разни автомобили меѓу кои од фиќо од 1969 година, до Rolls Royce и Jaguar, старите добри „буби“…

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK