Лoc „нaпaднa” aвтoмoбил (ВИДEO)

ОБЈАВЕНО НА:

Очевидци кои биле сведоци како лос буквално напаѓа автомобил во движење на областа во близина на Тољати успеале да го снимат моментот. Од видеото јасно се гледа како животнотм трча кон автомобилот и се удира во него со сета сила.

После кратка пауза животното прави и втор обид за напад, но возачот тргнува назад.

На крајот од инцидентот, сепак, нема настрадани. Автомобилот минал со сериозни проблеми, а нема информација за тоа како минал вознемирениот лос.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK