Jaguar претстави нов мулдимедијален систем за олдтајмери

ОБЈАВЕНО НА:

Jaguar Land Rover го претстави информациско-забавниот систем за класичните автомобили. Classic Infotainment System има негативно заземјување и се нуди во пет дизајн варијанти.

Мултимедијата за ретро возила има сензорен екран, радио модул, антена за дигитален радио сигнал, сателитска навигација и Bluetooth.

За квалитетот на звукот сегрижи вграден засилувач со излезна моќност од 4х45 вати.

Во навигацијата на Classic Infotainment System се инсталирани мапи на Европа на 32 јазици. Мултимедијата поддржува спаруавање со четири уреди за Bluetooth и синхронизација на список со контакти. Цената е 1334 евра.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK