Хју Хефнер: Ги сакаше убавите жени, но и автомобилите (Фотогалерија)

ОБЈАВЕНО НА:

Хју Хефнер, основачот на познатиот магазин Плејбој почина на 91 година, и покрај тоа што ќе остане запаметен како голем љубител на убавите жени, исто така ги сакаше и добрите автомобили.

Тој поседуваше Mercedes 300 SL Convertible од 1959 година, како и два модела 600 Pullman со фрижидер за шампањ, преграда и вилушки се на легла седишта.

Погледнете што сѐ имаше во гаражата Хефнер.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK