Возете автомобил на најдобрата видео игра

ОБЈАВЕНО НА:

Gameloft веќе во неколку наврати ја најави својата нова игра за тркање. Играта веќе стана достапна во Google Play store, но само за неколку земји.. Играта се смета дека има една од најдобрите графики за 2016 година во мобилната индустрија.

Asphalt Xtreme веќе е достапна и за Android и iOS платформи. Доаѓа со повеќе од 35 машини, вклучувајќи ги Buggy, Pickup, Rally Car, SUV или Truck. Околу 7 од овие модели се тркачки и нудат сосема ново искуство.

Доста популарни автомобили се достапни во играта како што се Jeep, Ford, Mercedes-Benz, Predator, Dodge, и Chevrolet. Истотака, вреди да се спомне дека трките се одржуваат на неколку егзотични локации низ светот, како Nile Valley, глечерот Svalbard и уште многу други.

asphalt-xtreme-1
Доколку сакате, можете да ги персонализирате автомобилите по своја желба со импресивна колекција алатки. Во Asphalt Xtreme играчите се во можност да се тркаат во реално време, онлајн, со 8 други натпреварувачи.

Извор: gsm.mk

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK