jameslipman.com

Bentley подготви нов возбудлив модел

ОБЈАВЕНО НА:

За време на саемот во Женева од компанијата Bentley подготви нов возбудлив модел на од легендарната марка. Светската премиера се случи на штандот на Bentley во Женева, каде имаше и има промоција и на новата Bentayga V8 со нејзиниот четирицилиндричен мотор, карбон-керамички дискови на сопирачките и луксузен ентериер.

Оваа модификација на СУВ моделот оди со максимална моќност од 542 коњски сили и максимален вртежен момент од 770 Нм, кои се доволни за автомобилот да може да забрза од 0 до 100 км/ч за 4.5 секунди и да развие максимална брзина од 290 км/ч.

Покрај ова на штандот на Bentley во Женева беше претставена и новата генерација на Continental GT, a првите возила ќе бидат доставени до клиентите во Европа во текот на ова лето.

Автомобилот е со обновен шест литарски, W-образен 12 цилиндричен мотор, кој генерира максимална моќност од 635 коњски сили и малсимален момент на вртежи од 900 Нм. Со негова помош и во комбинација со роботизиран осумстепен менувач, автомобилот е во состојба да забрза од 0 до 100 км/ч за 3.7 секунди и да развие максимална брзина од 333 км/ч.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK