Конечно претставена новата Yamaha R7

ОБЈАВЕНО НА:

По долгите најави Yamaha конечно ја претстави новата R7. Новиот мотоцикл доаѓа со паралелен твин мотор со 689 кубика кој ќе се позиционира помеѓу моделите R3 и R1. Се базира на MT-07 платформата благодарение на која овој мотоцикл има подобар дизајн, значително е подобрена економичноста и брзинските перформанси. а тежината изнесува 188 кг што е за 3,6 кг повеќе од MT-07.

При тоа јапонскиот производител со гордост најави дека овој модел има најтенок оклоп од сите преостанати мотоцикли од R серијата. Оваа јапонска машина располага со агрегат кој продуцира 72 КС и 66 Nm обртни моменти што е помалку од она што се очекуваше.

Од останатото, овој мотоцикл доаѓа со нови виљушки, подобрени задни амортизери, нови предни сопирачки, Brembo главен цилиндар и 298 милиметарски предни дискови.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK