ИНТЕРВЈУ Виктор Давидовски: ТЦР Европа е како Лига на шампиони а пандемијата не онезвоможи да бидеме уште подобри

Трета година Виктор Давидовски е дел од ТЦР Европа, најсилното европско натпреварување на туристички автомобили. Пандемијата го спречи да патува на поголем дел од трките, па настапи само на две патеки, и на двете освои бодови и двапати се искачи на пиедесталот со трофејот на Јокохама. Со поддршка на JAS и на Honda, првпат имаше … Продолжи со читање ИНТЕРВЈУ Виктор Давидовски: ТЦР Европа е како Лига на шампиони а пандемијата не онезвоможи да бидеме уште подобри