Двобој на снег: Lada Niva против Audi (ВИДЕО)

Интересен двобој кој е направен на снег во кој две возила со одлични можности проверуваат кој е поиздржлив односно може да биде посилен на лошите временски услови.

Се работи за натпревар меѓу Lada Niva и Audi S6 (C5) во кој двете возила се влечат со јаже. Аudi S6 тежи 1800 килограми, а има 4,2 литров V8 мотор со 340 коњски сили додека руската класика има едвај 80 коњски сили.

Како изгледа овој натпревар меѓу докажан офроуд и стар спортски седан можете да погледнете во видеото.