BMW X4M, Porsche Macan Turbo или Alfa Romeo Stelvio QV – кој прв до целта? (ВИДЕО)

Мет Вотсон и CarWow во своето најново видео носат многу адреналин. На препознатливите драг трки, еден против друг се најдоа BMW X4M, Porsche Macan Turbo и Alfa Stelvio QV.

Stelvio на оваа трка “настапува” со 2,9 литарски twin-turbo V6 мотор кој продуцира 510 КС и 600 Nm обртни моменти. BMW X4M располага со малку помоќен мотор – 3,0 литарски кој продуцира 510 КС. И за крај, Porsche Macan располага со 2,9 литарски мотор и 440 КС.

Ќе успее ли италијанскиот претставник сам против германските? Погледнете на видеото во продолжение.