Возел пијан и без предна гума на автопат

ОБЈАВЕНО НА:

Сообраќајните полицајци во Велика Британија биле шокирани кога го забележале автомобилите на автопат во областа Норфолк на кого му недостига предна десна гума.

Полицијата го запрела автомобилот без предна десна гума во близина на местото Вимондхам, па возачот морал да „дува“ за да се утврди дали возел во алкохолизирана состојба

После алко-тестот било утврдено дека возачот во крвта имал трипати поголема количина на алкохол од дозволената. Затоа веднаш бил уапсен.


 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK