Volkswagen нема да го продава Lamborghini

ОБЈАВЕНО НА:

Неможноста доволно да парира на Ferrari иницираше одредени медиуми на почетокот на 2019 година да објават дека Volkswagen Групацијата ќе го продава брендот Lamborghini.

Овие шпекулации конечно се завршени откако претставници на најголемиот германски производител на автомобили објави дека овој бренд останува и натаму во портфолиото на Volkswagen Групацијата.

Ова беше објавено по последниот состанокт на управата во Волфсбург, а при тоа не се открија детали за планот за следните години на овој спортски бренд.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK