(Видео) Заради ваквите возачи казните се високи!

ОБЈАВЕНО НА:

Неодговорните возачи кои не внимаваат на патиштата најчесто се причина за несреќите. Затоа треба да имате отворено „четири очи“, па дури и кога патот пред вас е чист, и секако да го прилагодите возењето според условите на патиштата.

Видеото што доаѓа од Полска покажува колку среќа имало полициското возило на автопатот. Само поради присебноста на возачот на автомобилот е избегната вистинска катастрофа.

Токму поради ваквите неодговорни возачи казните се големи. Среќа што токму полициско возило „се размина“ со камионот. Доколку беше некој друг веројатно се ќе останеше на „погрешно место во погрешно време“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 24auto.mk (@24auto.mk)

Полицијата реши да го вразуми возачот, и тргна во потера по него. Но, многу не интересира колкава казна добил возачот на камионот. Нема информација како завршил возачот.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK