W04GM6SX4J1117666

Уште еден седан ја напушта САД – фокусот останува на SUV моделите

ОБЈАВЕНО НА:

Само нкеолку денови откако официјално заврши производството на моделот Ford Fusion, и Buick Regal заминува во историјата.

Портпаролот на производот од Детроит за американските медиуми ја соопшти оваа вест потврдувајќи при тоа дека во наредниот период нема да биде лансиран наследник на моделот Regal кој всушност е ребрендирана Opel Insignia. Тој додаде дека под брендот на Buick овој модел и натаму ќе продолжи да се произведува и продава во Кина.

Со ова практично американскиот пазар останува без некогаш најголемите конкуренти Ford Fusion и Buick Regal.

Со пензионирањето на Regal, во понудата на Buick остануваат само SUV моделите Encore, Envision и Enclave.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK