The Grand Tour со супер споредба – Ferrari Testarossa vs Lamborghini Countach

ОБЈАВЕНО НА:

Додека секојдневно гледаме најразлични споредби и тестови на последните модели на популарните авто производителите режисерите на еден од најпопуларните ТВ серијали поврзани со автомобилизмот The Grand Tour подготвија нешто несекојдневно.

Џејмс Меј и Ричард Хамонд во најновата епизода прават драг тест на лутите ривали од 80те години, легендарните Ferrari Testarossa и Lamborghini Countach.

Оваа адреналинска трка дефинитивно ќе ги “размрда” вашите клетки, особено поради неверојатниот звук. Едноминутниот видео извадок погледнете го во продолжение.

 

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK