Најгрдите „џипови” на XXI век (ФОТО)

ОБЈАВЕНО НА:

Некои сакаат убав автомобил, некои да ги исполнува нивните потреби, а најголемиот дел да бидат во тренд. Затоа кога се прави некое рангирање на оваа тема е тешко да се биде објективен. За вкусовите и не треба да се дебатира.

Во направеното рангирање кое можеби не е по вкус на сите вљубеници во автомобилите, но во принцип овие теренски возила многу експерти ги идентификуваат како непривлечни.

Меѓу возилата во оваа класификација се сместени скапи, моќни, екслузивни СУВ возила, но дефинитивно не се убаво.

Сите можете да ги погледнете во продолжение.

Ares Design X-Raid (од Mercedes-AMG G 63)

Dartz Trumpmobile

Karlmann King

King Saud University Gazal-1

Lincoln MKT

Mitsubishi Endeavor

Partisan One

Saturn Vue

SsangYong Actyon