СуперВАЗ-Trulol, возило на кое не му требаат патишта

ОБЈАВЕНО НА:

Долгата база на ВАЗ-3153 во принцип е многу ретка модификација на патиштата на Русија, а низ светот едвај може и да се сретне. Уште поексклузивни се тјунинг изданија на оваа тема, а возилото на фотографијата се вистинска ексклузива.

Автомобилот 4х4 се нарекува Trulol 39041Т и е опремен со огромни гуми со низок притисок и е наменет за патувања во песочните мочуришта и снежните предели. Монтиран е специјален волан, италијански компресор за пумпање на гуми и 2,4 литарски мотор 3М3.

Со доплаќање за тјунинг и се нуди и систем за греење на моторот, како и автономен систем за загревање. Ако го порачате сето тоа можете мирно да престанете да го бирате патот на картата и да возите каде што ви се допаѓа.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK