Страотен судар – изгоре Lamborghini, почина жена

ОБЈАВЕНО НА:

Страотна сообраќајна незгода се случи на автопат во близина на германскиот град Франкфурт.

Во несреќата учествувале две возила, Lamborghini и Skoda, а при тоа на лице место починала 71 годишна жена.

Германските медиуми наведуваат дека по судирот избувнал пожар од кој не успеала да се спаси 71 годишната жена, додека 29 годишниот возач на Lamborghini Aventador успеал во последен миг да се спаси.

Виновникот за оваа несреќа не е познат.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK