Што вози директорот на Bugatti? А не е Bugatti…

ОБЈАВЕНО НА:

Стивен Винклман, првиот човек на луксузниот автомобилски бренд Bugatti во интервју за магазинот Autocar откри и неколку детали за неговиот приватен живот.

Така на прашање на новинарот за тоа што тој во приватниот живот вози, Винклман даде малку изненадувачки одговор. Иако сите очекуваа тоа да е некој Bugatti автомобил, сепак тој вози Porsche Panamera Sport Turismo.

Претходно тој има возено и неколку модели на Audi, a откри и дека често вози некои од Bugatti автомобилите со цел да се за увери во квалитетите на истите.

Покрај за приватниот живот, збореше и за плановитте на Bugatti. Така тој откри дека компанијата во наредните години ќе посвети големо внимание и ќе вложи големи средства во развојот на автомобили. Фокусот при тоа останува на сегшниот сегмент и не е планирано влез во нови.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK