Семејна драг забава – која Tesla е најбрза? (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Екипата на Throttle House подготви одлично видео во кое силите ги одмеруваат моделите на Tesla – S, 3, X и Y.

Целта е да се открие која Tesla е најбрза. За таа цел сите четири модели се соочени меѓусебно на писта од напуштен аеродром, а видеото, Throttle House го објави на својот YouTube канал.

Исходот од ова соочување погледнете го на видеото во продолжение.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK