Презентација на новиот Renault Captur (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Втората генерација на Renault Captur имаше затворена презентација, која беше снимена и објавена на Инстаграм, а нешто подоцна фотографија од компакниот кросовер се појави и на францускиот блог worldscoop.forumpro.fr.

Captur II ќе дебитира на некоја од поголемите изложби до крајот на годината. Бестселерот добил многу похрабар дизајн во духот на актуелната моделна понуда на Французите.

Новиот Captur е изграден на платформата CMF-B. Според претходни инфирмации кросоверот ќе се нуди со 1.3-литарски бензинов турбомотор, 1.5-литарски дизел и хибрид.