Поевтинуваат горивата од полноќ

ОБЈАВЕНО НА:

Од ноќеска ќе точиме поевтино гориво. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалуваат за 1,00 ден/лит во однос на цените утврдени со Одлуката од 30.09.2019 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 70,00 денари за литар, алопродажната цена на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 62,00 денари/литар

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 51,50 денари/литар

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 0,50 денари/литар во однос на цената утврдена со Одлуката од 30.09.2019 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 68,00 денари/литар.