Почнува нарачувањето на Opel Astra – цената почнува од 22.465 евра

ОБЈАВЕНО НА:

Opel објави дека компанијата веќе прифаќа барања за купување на целосно новата генерација на хит моделот Astra. Во Германија, основната цена на автомобилот е поставена на 22.465 евра, а првите испораки до клиентите се очекува да бидат извршени во пролетта следната година. Кратко потоа, на пазарот ќе биде лансирана караван верзија на моделот – Astra Sports Tourer.

Информацијата околу лансирањето на пазарот на новата Astra доаѓа само неколку недели по светската премиера на моделот, а Opel вели дека и покрај целокупната трансформација на автомобилот, неговата основна цена е иста со онаа на нејзиниот претходник.

Ова ќе биде голема предност, особено ако се има предвид дека стандардната опрема на секој од нејзините претставници ќе вклучува голем број системи за зголемување на активната безбедност, вклучително и автоматско активирање на системот за сопирање во случај на удар, препознавање на пешаци, предупредување во случај на случајно преминување на централната линија, систем за препознавање знаци на патишта и други.

Opel Astra

Новата Astra ќе биде достапна и со класични мотори и со plag-in хибридна верзија (PHEV), а од 2023 година со целосно електричен погонски систем Астра-е.

Елегантно футуристичкиот надворешен дизајн на новата генерација на Opel Astra може да се нагласи со достапниот контрастен дизајн на двa тонови на каросеријата, како и предните теми со теми на Vizor и предните светла со светлосни светла со Intelli-Lux LED® Pixel со по 168 елементи.

Внатрешноста на новата Astra повторно ветува тематски дигитални перформанси на предниот панел со конфигурација на Pure Panel и ергономски AGR седишта со кожа или тапацир од Алкантара, а на бордот на автомобилот ќе може да ги најде сите најнови системи за да ја зголеми удобноста и безбедноста.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK