Пикапот на Isuzu со 5 ѕвездички на краш тестот (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Пикапите ретко учествуваат во краш тестовите на Euro NCAP, но на еден таков се најде моделот D-MAX на Isuzu.

Овој пикап освои максимални, пет од пет ѕвезди забележувајќи одличен скор на сите четири параметри.

Во однос на безбедноста на возачот освои скор од 84%, во однос на безбедноста на децата на задната клупа 86%, во однос на безбедноста на пешаците 69%, а за безбедносната асистенција 83%.

Краш тестот може да го погледнете во продолжение.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK