Passat доби повеќе опции – плагин хибрид, TDI, 4MOTION

ОБЈАВЕНО НА:

Новата генерација на Volkswagen Passat, која е достапна од ноември минатата година, ги прошири опциите за погонски агрегат за да вклучи различни конфигурации за да одговараат на различните нивоа на опременост.
Палетата сега вклучува две plug-in хибридни варијанти, од кои и двете комбинираат електричен мотор од 114 КС. со 1,5 литарски TSI бензински мотор. Основната варијанта генерира 148 КС, а верзијата со повисоко ниво на опрема – 175 КС.

Првата варијанта нуди комбинирана моќност од 204 КС. и вртежен момент од 350 Nm, а вториот – 272 КС. и вртежен момент од 400 Nm. Двата plug-in хибриди имаат батерија со капацитет од 19,7 kWh и опсег без емисија од 120 km со целосно полнење.

Passat eHybrid 204 е достапен во неколку нивоа на опременост, почнувајќи од 50.320 евра во Германија, додека eHybrid 272 е достапен во повисоките нивоа на опременост со 62.330 евра.

Воведена е и основна опција за дизел со 120 КС. и вртежен момент 320 Nm, со почеток од 41.745 евра. Дополнително, достапна е и помоќна дизел верзија со 190 КС. и стандарден 4Motion погон на сите тркала, кој започнува од 57.335 евра. Други опции за погонски склоп вклучуваат eTSI благ хибрид и дизел TDI со 150 КС.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK