Овој возач може да биде прогласен за идиот на векот! (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Безбедносната камера на бензинска станица во Аризона во САД успеа да сними како Mustang со само што наполнет резервоар удира во друг автомобил, возачот и бензинската пумпа предизвикувајќи пожaр. На снимката се гледа како возачот на спортскиот Ford излегува од бензинската станица, но не успева да го контролира автомобилот и исфрла сè.

Секунда подоцна соборената бензинска станица се запалува. Друг возач успева да спаси жена од огнот, додека паничниот виновник прави погрешни обиди да го изгаси пожарот со шише минерална вода.

Обидите на вработените на бензинската пумпа да го изгаснат огнот исто така се безуспешни. Пожарот успеваат да го исконтролираат откако пристигаат пожарникари. Удрената жена е жива, но претрпела изгореници од втор степен.

Предизвикувачот на пожарот Клементе Торес бил пронајден во својот дом. Му бил направен алкотест ко покажал 2,41 промили алкохол во крвта. Според семејството на денот на инцидентот тргнал кон судот за да одговара за друго обвинение бидејќи возел во алкохилизирана состојба.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK